Çeki demirleri Avrupa’nın lider üreticilerinin markaları ve kalitesi altında Avrupa normlarına (EC 94/20) uygun olarak üretilmekte, test edilmekte ve onaylanmaktadır

Çeki demirinin montajı, 7 pinli veya 13 pinli elektrik tesisatının montaj ve araç Projelendirme hizmetleri USTA MÜHENDİSLİK ANKARA

 Çeki Demiri Montajı USTA MÜHENDİSLİK

05323118894

Çeki demirinin montajı, 7 pinli  veya 13 pinli elektrik tesisatının montaj ve araç Projelendirme hizmetleri USTA MÜHENDİSLİK ANKARA

kapsamaktadır. ,

Çeki demirini tedarik ettiğiniz firmaca bu işlemler tamamlanır. Montaj süreleri araca göre değişmekle birlikte ortalama montaj süresi 2 saat’ tir. Proje, yetkili mühendisimizce montaj sırasında hazırlanır ,ARACIN Montaj aşması bitince TSE  ARAÇ İNCELEME MERKEZİNDE  ARAÇ PROJE İŞLEMİ BİTİCE size teslim edilir. Aracın muayenesi varsa notere araç tescil belgesinde ismi yazan kişi veya firma yetkilisince işlemi yaptırır

******************************************************************

Çeki Demiri

Otomobil suv  kamyonet pick up arazi taşıtı minibüs …. gibi Araçlarınız yük taşıyabilmesi mevcut iç ve bagaj hacmi ile sınırlıdır.

Yaygın biçimde kullanılan çözümler içerisinde ise römork uygulamaları gelmektedir. Ancak araçların üzerinde römork ve karavan gibi birimlerin taşınabilmesi için bağlayıcı ekipman olan çeki demiri bulunmaz. Ancak üretilen her aracın çeki demiri bağlantı yerleri, araç üreticileri tarafınca tasarlanarak şaseye yerleştirilmiştir.

Çeki Demiri; araç şasesi üzerinde bulunan montaj yerlerine civataları yardımı ile monte edilir, montaj esnasında aracın ana şasesine uygulanır üreteci firmanın ön gördüğü yerlere

“E Belgeli” olarak üretilmiş olan çeki demirini kesmek, kaynak yapmak vb gibi yöntemler uygulanmaz.

Her aracın şasesine göre özel üretilen çeki demirlerinin 6 bin den fazla çeşidi bulunmaktadır. Montaj sonrasın da aracın bir parçası haline gelir ve aracın römork çekme kapasitesini bütünüyle karşılar. Tabii bunun için doğru ürünün, doğru monte edilmiş olması gerekir. Aksi halde hem römork, hem de aracınızda ciddi hasarlar oluşabilecektir.

 olarak, kalitesini tüm dünyada ispat etmiş, üretimlerinin tamamı Avrupa da yapılan Bosal, Aragon, GDW ve Steinhoff…gibi Avrupa  marka çeki demirlerinin  montaj +araç proje hizmetlerini vermekteyiz. Bu kapsamda yerinde montaj +araç proje hizmeti dahi vererek sektörde bir ilki de yine biz sizlere sunmaktayız.

Çeki demiri, herhangi bir aksesuar veya aparat değildir. Kullanılabilmesi kanuni müeyyidelere bağlıdır ve ruhsata işlenmeden kullanılamaz. Aracınızın çeki demiri olduğu ve römork çekebilir nitelikleri olduğuna dair yasal mevzuata uygun olarak gerekli işlemler mutlaka yapılmalıdır. Araç ruhsatına işetilmemiş olan çeki demiri aracınızın bağlanmasına sebep olur. Bu cezai yaptırım aslında çeki demirinin ne kadar ciddi bir uygulama olduğunun başka bir göstergesidir.

USTA MÜHENDİSLİK

Çeki demirleri Avrupa’nın lider üreticilerinin markaları ve kalitesi altında Avrupa normlarına (EC 94/20) uygun olarak üretilmekte, test edilmekte ve onaylanmaktadır.

Firmamızda her marka ve model araç için çeki demiri montaj ve her aracında  projelendirme işlemi yapılmaktadır.

Çeki demirleri araca özeldir. Markası, model yılı ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

muayenede hiçbir şekilde sorun teşkil etmeyecek

E Belgeli ve TSE Onaylı Proje dosyasına sahip olan ürünleri sunuyoruz.

Dünya standartlarında kaliteli ve güvenli ekipmanlarımızın montajından sonra en küçük zorluk çekmeden ruhsatınızı güncelleyebileceksiniz.

Araç Tipine Göre Çeki Demiri Uygulamaları

Aracınızın markası ve modeli ne olursa olsun, çekeceği yükün nitelikleri ve aracınızın çekiş kapasitesi baz alınarak uygun bir çeki demiri takılabilmesi mümkündür. Her aracınızın şase yapısı değişkenlik gösterdiğinden 6.750 den fazla çeki demiri çeşidi bulunmaktadır. Çekme kapasitesi, aracınızın katar ağırlık verilerine göre hesaplanır ve TSE onaylı proje dosyasında azami çekebileceği yük ağırlığı ile taşıyabileceği dikey yük ağırlığı tebliğ edilir.

Çeki Demiri, kimi modellerde sökülebilir olup, istenildiği zaman sökülebilmeleri mümkündür. Bütün uygulamalarımızda çeki demiri güvenliği sağlanmakta ve her türlü olumsuzluk hesaplanarak üretilen dünyaca ünlü markaların ürünleri, en güvenli biçimde monte edilmektedir.

Çeki Demiri Ne Kadar Yük Çeker?

Çeki Demiri, aracınızın kapasitesi ile orantılı olarak dilediğiniz yükü çekebilmeniz için tasarlanmıştır.

Aracınızın ana iskeletine monte edildiğinden herhangi bir biçimde yükün serbest kalması olasılığı yoktur. Ancak, çekeceğiniz yükün aracınızın kapasitesine uygun olup olmadığından emin olmalı buna göre bir römork tercih etmelisiniz.

Her ne kadar çeki demiri yükü çekebilecek olsa da, aracınızın gücü, çekmek istediğiniz yükü çekemeyecek niteliklere sahip olabilir. Aracınızın müsaade edilen çekme kapasitesini öğrenmek için aracınızın

*Katar Ağarlık Etiketinde bulunan 4 kilogram değerin deki, 2 inci kg değerinden,

1 inci kg değerini çıkartıktan sonra kalan kg değeri, aracınızın çekme kapasitesini bulabilirsiniz.

KATAR AĞARLIK ETİKETİ; her aracın kapı direklerinde yada ön kaput altında motor bölmesi etrafında bulunan, aracın şase numarası ile 4 adet kg değerini gösteren etikettir. Bu etiketteki 1 inci değer; aracın “Azami Yüklü Ağırlığını” ifade eder.  2 inci kg değeri; Aracın Römorklu yada Karavanlı Azami Ağrılını, 3 üncü değer En Fazla Ön Dingil taşıma kapasitesini, 4 üncü değer ise En Fazla Arka Dingil taşıma kapasitesini ifade eder.)    

Çeki Demiri Ömrü Ne Kadardır?

Çeki demiri topuzu uluslararası standartlarda üretilmektedir ve

çeki demiri topuz çap ölçüsü 50mm dir. Tüv Türk tarafından yapılan araç genel muayenesinde topuz çapı ölçülür 1 mm tolerans payı ile 49mm çap ölçüsüne kadar çeki demiri topuzları muayeneden geçer. Çap ölçüsü 49 mm altında olan çeki demiri topuzlarının sadece topuz tarafı değiştirilmelidir.

çeki demiri kullanım süresi veremiyoruz, ancak her kullanımda gres yağı kullanarak aşınmayı düşürür ve daha uzun ömürlü olarak çeki demiri topuzunuzu kullanabilirsiniz. Zira çeki demiri aracınız kullanılmaya devam ettikçe işlevini sürdürebilecel niteliklerdedir. Herhangi bir çarpma ve benzeri olumsuzluk olmadığı sürece, aracın ömrü boyunca ürünün topuz çapı 49 mm altına düşmedikçe güvenle kullanılabilir.

Aracınızın niteliklerine uygun, kaliteli ve uzun ömürlü çeki demiri uygulamaları için bizi arayınız. Size özel çözümlerimiz ve yerinde montaj uygulamalarımızdan dilediğiniz zaman fay dalabilirsiniz.